Začali nás hned z jara zase sprejovat pomocí chemtrails, nebo je to celé nesmysl?

Napsal moc-zajimavy-blog.bloger.cz (») 18. 3. 2015 v kategorii Všelijaké nezařazené články, přečteno: 1617×
20150308-135200.jpg

Předminulý týden v sobotu bylo pěkné počasí. Radoval jsem se, že už konečně zase po dlouhé zimě, která byla už snad několikátá v řadě velice teplá a téměř bez sněhu (jsem skeptik vůči globálnímu oteplování způsobeným člověkem, ale pořád mi to nedá a váhám nad ním - o tom také pak asi napíšu článek), začne krásné jaro. Obloha byla krásná, modrá a téměř bez mraků. Něco jí ale velice kazilo. Bylo to to zvláštní svinstvo, které se táhlo za některými letadly a za jinými ne...

Nejsem sice meteorolog, ani letecký expert, ale některé kondenzační stopy za letadly mi připadají nezvykle podivné. Normálně můžeme vidět za letadly kondenzační stopy, které většinou po nějaké chvíli zmizí a rozplynou se na obloze. V zimě většinou bývají velice dlouhé, což dá rozum, protože je ve výšce, kde letadlo prolétává je velice nízká teplota (která je dost nízká i v létě, ale v zimě samozřejmě ještě víc), takže aerosol vycházející z motorů letadla rychle zmrzne a zmrzlý se udrží dlouho na obloze poletovat. Takže dá rozum, že je normální, že v zimě jsou kondenzační stopy delší, než v létě a také v nižších výškách jsou kratší (nebo žádné), než ve vyšších výškách. Normální mi také připadá, že ve větší vzdálenosti od letadla se čára po obloze trochu rozplizne (díky větrným proudům ve výškách a různým tlakům v různých místech atmosféry) a po chvilce se na obloze rozplyne.

Jenže občas jsou na obloze vidět i velice podivné kondenzační stopy, které z oblohy za jakéhokoliv počasí jen tak nezmizí, vydrží na obloze nezvykle dlouho a rozpliznou se do velkého území. Navíc jsou na obloze vidět i letadla, která prolétávají odhadem v přibližně podobné výšce přibližně stejnou oblastí oblohy (takže lze předpokládat, že tam panují podobné meteorologické podmínky) ve stejnou denní dobu a tyto hnusné, dlouhé, rozplizlé kondenzační čáry se za nimi nedělají.

Tomuto fenoménu nazývaného konspiračními teoretiky chemtrails (viz Wikipedie) se věnují mnohé webové stránky. Když si toto heslo zadáte třeba do Googlu, tak najdete spousty zajímavých odkazů na různé stránky (většinou neseriózní a pochybné, zastávající se pravdivosti tohoto fenoménu, nebo naopak vůči němu skeptické), které se tímto fenoménem zabývají. Google vám najde také spousty obrázků nalezených pod tímto heslem a spousty videí. Co se běžných komerčních médií týče, můžeme nalézt skeptický článek na technet.idnes.cz, jehož autor se nějak až podezřele zapáleně snaží vyvrátit konspirační teorie o chemtrails (a je skeptický i vůči ostatním konspiračním teoriím, jak je z článku patrné), jako by mělo být dokázání jejich nepravdivosti něco velice zásadního, nebo mnohem méně skeptický a neutrálněji psaný článek na stránkách televize Prima Zoom.

Obecně se však tomuto fenoménu oficiální a větší komerční, nebo veřejnoprávní média vyhýbají, což je velice podezřelé, neboť podobně pochybnému a neověřenému fenoménu globálního oteplování (viz Wikipedie) se věnují mnohá velká média, často se nám snaží podsouvat jeho pravdivost, skleníkovým plynům se věnují i mnohé mezinárodní smlouvy, Evropská unie (která se na jejich základě snaží vytvořit hloupá opatření) a někteří politici, jako například Al Gore (viz Wikipedie), který získal dokonce Nobelovu cenu míru (což je podle mě cena udělována na politickou objednávku, případně objednávku mocných elit), založil si na ekologii politickou kariéru a už i podle popisu jeho osobnosti na Wikipedii (hlavně odstavec s nadpisem Kritika), kde je například tvrzeno, že stejně jako jeho otec má úzké vazby na Occidental Petroleum (Oxy), které mj. razí cestu ropných vrtů s nepříliš velkými ohledy na životní prostředí a ve které má Gore peníze v akciích, můžeme o jeho upřímné starosti o ekologii pochybovat.

Proč jsou nám tedy určité věci médii, politiky a různými institucemi neustále podsouvány, zatímco jiným věcem se záměrně vyhýbají? Proč jsou všude rozebírány určité věci (jako například nutnost boje proti terorismu, případně porušování autorský práv - obchodní dohoda ACTA, na jejichž základě je nutné omezit soukromí, globální oteplování, nutnost vojensky zasáhnout proti agresivnímu Rusku apod.) a neustále jsou nám opakovány a zdůrazňovány, když ostatní stejně důležité věci, mezi něž patří i konspirační teorie o chemtrails, nebo teorie o podvodu s teroristickými útoky z 11.9.2001, jsou médii záměrně zamlčovány a potlačována svobodná a racionální diskuze odborníků ve velkých médiích?

O tom by šlo napsat ještě hodně článků. Ale teď zpět k chemtrails. Těžko si toho člověk nemůže všímat, když to má přímo nad hlavou. A navíc se tento fenomén děje i v noci, kdy jsou stopy méně nápadné, což už jsem také jednou pozoroval na tmavé obloze. Možná už nás tedy nebudou sprejovat (jestli k tomu opravdu dochází) přes den, ale jen v noci. Ale to by nesměl být úplněk, aby to neztratilo efekt nenápadnosti.

Ještě sem dám odkaz na jeden celkem seriózní a kvalitní rozhovor s leteckým inženýrem o chemtrails, kde je toto téma rozebíráno, avšak tento inženýr tvrdí, že nás sprejují jen kvůli ovlivnění počasí a žádná jiná záludnost se za tím neskrývá. Těžko však můžeme i tomuto věřit, protože dnes dokáže napsat nějaký článek na internet kdejaký debil (důkazem je i tento blog smile ).

A nakonec vám přidám ještě pár fotek a do diskuze můžete psát své názory. Zejména budu rád, pokud tento problém objasní, nebo vyvrátí (racionálně, nebo vědecky ne jen nějakým konstatováním) někdo, kdo tomu skutečně dobře rozumí a pohybuje se třeba v oblasti letectví, nebo meteorologie (některé jsem fotil již loni, nebo předloni, některé teď nedávno)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jinak tento článek ještě dopisuji 18.3.2015 a musím letecké společnosti dnes pochválit, protože na jasně modré obloze nevidím za letadly jediný chemtrail, ale pouze krátké úzké contraily, které po chvilce zmizí smile A tak by to mělo být pořád!!!

Jinak vám doporučuji si občas pročítat (nebo sledovat ve videích) konspirační teorie a konspirační dokumenty (nejlépe pokud možno nějaké seriózní, i když to je skutečně těžké na takové narazit), i když jste přesvědčení skeptici. Protože pravda vás může kolikrát překvapit! A vědecký přístup spočívá v porovnávání veškerých možností a ne věřit jen těm, co se nám líbí, nebo nelíbí (bohužel náš mozek tak funguje - viz třeba tohle, nebo něco o účincích masových médií, nebo tohle o volebních průzkumech).

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a deset