Sports Tracker - zajímavá aplikace na záznam výkonů a tras při sportu

Napsal moc-zajimavy-blog.bloger.cz (») 8. 3. 2015 v kategorii Všelijaké nezařazené články, přečteno: 2658×
screenshot-2015-03-08-00-10-03.png

Dnes bylo venku krásné počasí a už to vypadá, že konečně začne jaro. A když je hezky, tak to člověka táhne kolikrát i od počítače ven, i když je to někdy těžké se od něj odlepit smile A pěkné počasí venku je ideální na sport. Mezi svými koníčky mám také cyklistiku, tak mě napadlo napsat o jedné super aplikaci na Android, kterou při cyklistice používám.  Měl jsem sice teď do nedávna porouchané kolo, takže jsem ani nikam vyjet nemohl, ale teď už je opravené a už se moc těším, až zase budu moci po dlouhé zimě s ním někam vyjet na delší trasu.

Je to sportovní aplikace, která zaznamenává trasu do mapy, naměřené údaje, případně vyfocené fotografie a umožňuje výsledky sdílet na sociálních sítích, nebo mezi komunitou uživatelů aplikace. Hodí se nejen na cyklistiku, ale i na mnoho jiných sportů, jejichž seznam vývojáři neustále rozšiřují (ještě nedávno jich bylo jen několik, většinu přidali až v poslední době).

Hodí se tedy například i na běhání, chůzi, horskou cyklistiku, pěší turistiku, jízdu na kolečkových bruslích, sjezdové lyžování, nordické lyžování, pádlování, veslování, golf, plavání, běhání po stezce, míčové hry, nordickou chůzi, jízdu na koni, motorové sporty, skateboarding, vodní sporty, lezení, snowboarding, lyžařské tůry, fotbal, posilování, fitness a sálové sporty.A ještě je tam několik očíslovaných položek Other pro další sporty. Já sám tuto aplikaci používám akorát na cyklistiku, chůzi a asi 2x jsem ji použil na běh. A pak jsem si zkoušel ještě zaznamenávat trasu ujetou v autě, abych zjistil průměrnou rychlost apod. Ale to už jsem samozřejmě nebral jako sport.

Hlavní výhodou této aplikace není jen motivace překonávat své staré rekordy a díky tomu i hubnout, nebo posilovat, ale hlavně jde o to zaznamenat si svou sportovní aktivitu včetně jejích parametrů a případně fotek pořízených v jejím průběhu, synchronizovat si ji se svým účtem na http://www.sports-tracker.com/ a sdílet dál na sociálních sítích. Takže si pak můžete krásně prohlédnout, kde jste sportovali třeba před rokem a pěti měsíci, kde jste vyfotili všechny fotky telefonem pořízené při této sportovní aktivitě a ještě třeba porovnat průměrnou rychlost, ujetou vzdálenost, zkontrolovat cestu, kudy jste jeli apod.

Aplikace je sice v angličtině a k zobrazení mapového podkladu a synchronizaci s účtem na sports-tracker.com potřebujete připojení k internetu, ale jinak funguje dobře i offline, takže se nemusíte bát, že pro její používání musíte být připojeni pořád k internetu a využívat předražená a omezená mobilní data. Jen z mapy bez internetu hned nepoznáte, kudy projíždíte (pokud se už kousek nenačetl předtím, když jste měli možnost být k internetu připojeni). A hlavně je aplikace zadarmo, tedy alespoň v té základní verzi.

Prostředí aplikace

Před používáním aplikace je velice vhodné se nejprve zaregistrovat na webu http://www.sports-tracker.com/ kvůli pozdějším synchronizacím jednotlivých cvičení (workoutů) na web. Nebo lze využít i vašeho již existujícího účtu na Facebooku.

Aplikace je laděná do černo-šedo-oranžového designu, který je pro Sports-Tracker tipický. Na hlavní (domovské, ikonka s domečkem) stránce naleznete vaší profilovou fotku (pokud jste si ji přidali, já ne), počet cvičení (workoutů), celkový naměřený čas (total time) celkovou naměřenou vzdálenost (distance) a odhad spotřeby celkového množštví energie (energy), který se mi zdá dost nereálný a nepřesný. Pod tím naleznete Osobní cíl (Personal Goal), Poslední cvičení (Latest workout), nabídku k nalezení a pozvání přátel (Find and invite friends) a kdy vychází a zapadá slunce (Sunrise, Sunset). A pak pod tím je jen široké oranžové tlačítko na spuštení nového záznamu (start new workout) a pod tím dolní lišta s nabídkami Home, Diary, Friends, Explore a Settings. Před zapnutím aplikace by jste si měli rovnou zapnout GPS, ale vaši polohu to začne vyhledávat teprve až když nastartujete nové cvičení (New workout).

Hlavní (domovská) obrazovka aplikace

Před zadáním nového cvičení je nutné si nejprve zapnout GPS. Při zadání nového cvičení (New workout) si můžete vybrat z širokého seznamu sportovních aktivit, které chcete měřit. Můžete si zapnout Zpětnou audio vazbu (Audio feedback), nebo Autopauzu (Auto pause). Po kliknutí na oranžové tlačítko Continue se již přesunete na obrazovku, která bude zobrazena při měření sportovní aktivity (aplikace samozřejmě měří i ve spánku při uzamčeném telefonu, takže většinu času spíš uvidíte jen černý vypnutý displej, ale alespoň to šetří baterii a vydrží měřit velice dlouho - asi přes 10 hodin v kuse). Dole již můžete kliknout na oranžové tlačítko Start a začít měřit. Při zaznamenávání trasy můžete rovnou přes aplikaci fotit fotky a aplikace je sama označí pak na mapě, kde byly vyfoceny. Nebo si můžete zapnout sluchátka a poslouchat při tom hudbu.

Aplikace umí naměřit docela dost zajímavých údajů, které si potom můžete porovnávat, synchronizovat s webem http://www.sports-tracker.com/, prohlížet a sdílet i rovnou s celým cvičením (workoutem) na sociálních sítích, nebo mezi komunitou uživatelů Sports-Trackeru. Ještě víc toho zřejmě dokáže naměřit v prémiové placené verzi.

U chůze měří například dobu trvání (duration), vzdálenost (distance), průměrnou rychlost (avg speed) - můžete si v nastavení nastavit používání metrických jednotek, aby byla v km/h, průměrné tempo (avg pace), maximální rychlost (max speed), spálenou energii (enery) a údaje o měření srdce, když na to budete mít přístroj (avg/max hr a % of max hr). Dále pod tím najdete název cvičení a možnosti sdílení (Sharing options). A úplně dole je lišta, kde si můžete vybírat z několika obrazovek - Summary, Laps, Chart a HR.

Takto vypadá výsledný záznam cvičení (workoutu) u chůze, záložka Summary

Takto vypadá detail mapy s vyznačenou trasou, který se dá zobrazit při zvětšení mapy   

Na obrazovce Laps naleznete, jak dlouho vám trvalo ujet každý kilometr a jakou jste jeli průměrnou rychlostí na tento kilometr. Obrazovka Chart obsahuje graf, který zobrazuje rychlost při cvičení a nadmořskou výšku (odhadem).

Takto vypadá výsledný záznam cvičení (workoutu) u chůze, záložka Laps

Takto vypadá výsledný záznam cvičení (workoutu) u chůze, záložka Chart

Na záložce Diary, kterou najdete na domovské obrazovce na dolní lište druhou zleva, naleznete výpis všech vašich cvičení (pokud jste si aplikaci v minulosti odinstaloval(a), nebo změnil(a) telefon, tak se cvičení mohou zpět synchronizovat z vašeho účtu na spotrs-tracker.com) roztříděných podle měsíců.

Na záložce Friends si můžeme přidat přátele, které si můžeme přidat z Facebooku, aby se o nás a našich sportovních výkonech dozvěděli a prohlíželi si je.

Na záložce Explore najdeme další sportovní výkony jednotlivých uživatelů aplikace veřejně sdílených mezi komunitou aplikace. Tam si na horní liště na záložce Map můžeme zobrazit mapu s jejich jednotlivými sportovními výkony vykonanými v okolí, které jsou zobrazeny na mapě tlustou barevnou tečkou. Při kliknutí na jednu z těch tlustých barevných teček se vám zobrazí nahoře černý rámeček s profilovou fotkou uživatele této aplikace a stručnými údaji a provedení tohoto cvičení (workoutu). Na mapě by se také měla zobrazit červená čára popisující trasu, kde tento uživatel sportoval. Ale většinou je vidět až při větším zvětšení.

Zobrazení jednotlivých veřejně sdílených cvičení (workoutů) jednotlivých uživatelů aplikace

Při kliknutí na ten černý rámaček se vám zobrazí obrazovka s podrobnostmi o provedeném cvičení, včetně zakreslené trasy červenou čárou.

Obrazovka cizího uživatele aplikace s podrobnostmi o provedeném cvičení

Obrazovka cizího uživatele aplikace s podrobnostmi o provedeném cvičení

Dále si tam můžete na záložce List & Photos zobrazit výpis jednotlivých cvičení (workoutů) v okolí a fotky vyfocené v průběhu těchto cvičení.

Záložka List & Photos s výpisem jednotlivých cvičení provedených ve vašem okolí

Na záložce Nastavení (Settings) si můžete přeměnit účet na prémiový (Go Premium), můžete se odhlásit ze svého účtu na sports-tracker.com (Sign out), můžete si zobrazit váš profil (View my profile), můžete si nastavit, v jakých jednotkách chcete uvádět míry (Measurement unit) - předpokládám, že zvolíte metrické jednotky smile, můžete si nastavit svůj srdeční frekvenční pás, jestli ho máte (Heart rate belt), můžete si nastavit Rychlostní a kadenční senzor (Speed and Cadence Sensor), pokud je to možné nastavit, uživatelské nastavení (User settings) - nastavení pohlaví (Gender), váhy (Weight) a věku (Age), můžete si nastavit podsvícení displeje (Screen backlight) a spousty dalších různých nastavení.

Nastavení aplikace

Webové rozhraní

Při přihlášení na web http://www.sports-tracker.com/ při otevření podrobností jednoho cvičení (workoutu) se vám zobrazí přibližně tato obrazovka:

Screenshot-webove-rozhrani-sports-trackeru

Screenshot jsem trochu "procenzuroval", aby nebyly vidět podrobnosti o mém účtu a daší soukromé webové záložky na horní liště, které také nechci zveřejnit volně na internetu (ne odkazy na porno tam nejsou, kdyby to někoho zajímalo, ale prostě vám do nich nic není) smile

Závěr

Tak napsal jsem zde asi vše podstatné o této aplikaci. Podobných aplikací samozřejmě existuje spousty, ale já jsem si zejména na cyklistiku zamiloval nejvíc tuto. Navíc není potřeba narozdíl třeba od Endomonda zadávat svůj Facebookový účet a být pořád připojen k mobilnímu internetu (který je u nás v ČR pěkně předražený a nevýhodný a kvůli debilnímu oligopolu našich operátorů to tak ještě dlouho bude) pro správnou funkčnost.

Takže kdo rád sportuje, nebo jezdí na kole jako já a chce si své výkony zaznamenat, překonávat vlastní rekordy a "machrovat" na sociálních sítích se svými výkony, tak pro toho je tato aplikace ideální. Přeji příjemné sportování smile

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Karel z IP 2a00:1028:83ca:*** | 29.2.2016 11:45
Už jste slyšeli o zařízeních, která umožní přes telefon ovládat vrata, garáž. rolety nebo dokonce i zásuvky? Pokud ne podívejte se na www.intuitystore.com/
moc-zajímavý-blog z IP 84.244.117.*** | 11.3.2016 19:38
Komerční příspěvky a spam sem do diskuze nepatří. Pokud se to zde rozmůže, tak to budu rovnou mazat!


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a sedm