Proč Google píše hlášku "Tyto stránky možná byly napadeny hackery"?

Napsal moc-zajimavy-blog.bloger.cz (») 15. 2. 2015 v kategorii Všelijaké nezařazené články, přečteno: 1443×

Když jsem zkusil dnes zadat do Googlu heslo "bloger.cz", vyskočilo mi toto:

Nechápu, proč mi Google tuto hlášku píše. Usoudil jsem z toho (i když se mi varování zdá jako pěkná blbost), že můj blog může být napaden. Proto raději předem píšu, že tento blog nemusím vždy psát a upravovat jen já, ale může se sem nabourat i někdo jiný. Mějte to také na paměti a pokud se vám bude zdát, že něco není v pořádku, tak není vyloučeno, že mi blog skutečně někdo napadl. Snažím se co nejvíc zůstávat v anonymitě, protože zastávám názor, že do toho, kdo ve skutečnosti jsem nikomu nic není a že je lepší se na internetu prezentovat jen anonymně (kromě sociálních sítí, kam se mi dostanou jen ti, které přidám do přátel, nebo kruhů u Google +). Navíc jen anonymně píšící člověk se nemusí bát psát otevřeně a může prezentovat i to, co by pod svým jménem veřejně prezentovat nechtěl a nemusí se obávat o svoji pověst. Takže si myslím, že není důvod, aby mi někdo blog napadl (narozdíl třeba od blogerů na iDNES, kteří anonymní nejsou).

Rozhodně nezastávám názor, že ten kdo nedělá nic špatného nemusí nic skrývat a bát se o své soukromí. Myslím si, že tento názor je šířen zejména naivními lidmi a hlupáky, kteří si ani zdaleka nedokážou představit, jak moc důležité je soukromí a zejména jak moc je ohroženo v realitě 21. století. Nemusím se tu snad ani zmiňovat o případech se špehováním lidí americkou bezpečnostní agenturou NSA. Už dávno jsem na to myslel, že se něco takového děje. Jen to muselo nejprve vyplout na povrch. Čím víc je člověk veřejně známý a čím kontroverznější, nebo nebezpečnější činnost provádí (nebo takovou činnost, která mocným lidem vadí), tím více je ohrožen například vydíráním, únosem apod.

A myslím, že to nemusejí být ani členové Anonymous, ani třeba lidé píšící na Wikileaks.org, kteří by měli dbát na své soukromí, na zachování své anonymity a na to, že je může kdokoliv špehovat, stopovat, vydírat apod.

Pro jistotu i díky mým zkušenostem se smazáním obsahu webu, který jsem kdysi s kámošem před lety zakládal a který porušoval autorská práva (byl jsem velice mladý, hloupý a nebral jsem je moc v potaz) si raději veškerý obsah stránek zálohuji. Samozřejmě, že jim to neberu, že mi to smazali, když jsem porušoval jejich pravidla. Ale smazali mi i obsah, který byl v pořádku a tak je lepší si to zálohovat.

Máte někdo také zkušenosti s tímto upozorněním od Googlu? Jestli ano, tak máte nějaké nápady, proč to tam píšou? Není to spíš jen nějaká automaticky vygenerovaná blbost, kde internetový robot na základě nějakých pochybných údajů usoudí, že stránka byla napadena? Napište to kdyžtak do komentářů!

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a tři