Nebaví vás čtení příliš neutrálních, odborných a korektních článků na Wikipedii? Tak zkuste Necyklopedii!

Napsal moc-zajimavy-blog.bloger.cz (») 20. 2. 2015 v kategorii Všelijaké nezařazené články, přečteno: 1412×
Uvodni-obrazek-necyklopedie-logo.png

Úvodní obrázek vlevo není chráněn autorskými právy, autor se jich vzdal! Autor: Isarra Vytvořeno: 19.8.2012

Je pátek večer a tak teď nebudu rozebírat nic vážného, pesimistického ani negativního. Tak mě napadlo napsat něco málo o jedné zajímavé internetové "encyklopedii", kterou by jste měli navštívit třeba kliknutím sem!

Omrzelo vás někdy čtení příliš neutrální, odborné a korektní Wikipedie, kde musí být všechno přesné a ještě doloženo zdroji? Napadlo vás někdy při pročítání článku třeba o Miroslavovi Kalouskovi, nebo Miloši Zemanovi, že by jste nejraději ty články o nich trochu "vytunili"? smile Na Wikipedii s tím těžko něco uděláte, protože tam je vše kontrolované a přísné a pokud zkusíte danou stránku editovat s úmyslem článek trochu humorně vylepšit a navíc třeba ještě nejste zaregistrován a přihlášen, tak bude zaznamenána vaše IP adresa a pravděpodobně ji vám BANují (BAN - česky zákaz, internetový termín označující zablokování přístupu) a ještě vás obviní třeba z vandalství.

Na Necyklopedii jsou za vandalství (takové, které článek jen "vytuní", ale nijak záměrně neznehodnotí, aby jste to správně pochopili) naopak rádi! U každého článku tam najdete místo záložky Diskuze, která je na Wikipedii, záložku Flamewar a místo záložky Editovat, která je na Wikipedii, záložku Zvandalizuj! (pokud článek není uzamčený), takže tam to můžete zkusit. Ale i tam zaznamenají vaší IP adresu, pokud se nezaregistrujete a nepřihlásíte. Já jsem o tom uvažoval, že bych tam začal psát taky, ale zatím jsem se k tomu neodhodlal. Kdysi jsem akorát napsal jeden článek na českou encyklopedii o Minecraftu. Od té doby jsem tam už nic nenapsal. No a teď píšu tento blog, ale asi to nebude moc pravidelně smile

Můžete se tam dozvědět spousty zajímavých věcí, například v jednom článku o emařích, nebo třeba v dalším článku že Chuck Norris se narodil jako syn Aštara Šerana a jedné indiánské prostitutky. Dále se v tom samém článku můžete dozvědět pár věcí, co o Chucku Norrisovi povídal Miloš Zeman. Třeba že někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem a Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem, nebo že MacGyver umí udělat letadlo z gumy a sponky a Chuck Norris umí z letadla udělat gumu a sponku. Dále se tam můžete dočíst i zajímavé citáty, jako například v článku o Linuxu: Sex je pro malé děti, které nikdy nepoznaly skutečnou slast při Linux Kernel Hackingu. Pod tím najdete zajímavé linuxové příkazy, které zná málokdo smile A na hlavní straně můžete najít vždy nějaký Obrázek půlměcíce.

Některé články jsou celkem nudné. Rozhodně těch opravdu zábavných je tam jen několik. Takže nepočítejte ani z daleka s tím, že na cokoliv kliknete vás bude bavit. A některé články, jako například článek o romech, mohou některým lidem připadat trochu rasistické. Ale podle mého názoru na tom není nic špatného. Musíte si uvědomit, že je to všechno psáno s humorem a nadsázkou a ani by mi nevadilo, kdyby třeba romové napsali podobný článek o bílých. Navíc by se neměla omezovat svoboda slova (nebo psaní) a cenzurovat články jen kvůli tomu, že to někomu příjde nevhodné.

Necyklopedie má podobně jako třeba Wikipedie mnoho jazykových verzí. Takže můžete na ní najít třeba i spousty článků v angličtině, němčině, esperantu, španělštině, francouzštině, chorvatštině, maďarštině, italštině, ruštině, turečtině apod.

Necyklopedie běží podobně jako Wikipedie na svobodném softwaru MediaWiki na kterém běží i spousty jiných nekomerčních internetových encyklopedií. Takže její vzhled, design a rozložení se stejné jako na Wikipedii.

Takže jestli třeba po večerech nemáte nic na práci, chcete se trochu zasmát a nechcete si číst věčně negativní zprávy na internetu co se poslední dobou dějí, tak si můžete Necyklopedii přečíst. A nebo ani čtení Wikipedie není špatné. Kolikrát si něco na Wikipedii vyhledám, pak se do toho začtu a pak skončím po dlouhé době u úplně jiného tématu, než jsem si dal ze začátku vyhledat. Tak doufám, že se vám Necyklopedie bude líbit.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a sedm