Mé vyjádření k průjezdu amerického konvoje Českou republikou

Napsal moc-zajimavy-blog.bloger.cz (») 29. 3. 2015 v kategorii Všelijaké nezařazené články, přečteno: 1545×
size0-army-mil-44368-2009-07-09-150717.jpg

Obrázek vlevo je dílem zaměstnance Armády Spojených států amerických pořízeným nebo vytvořeným během výkonu oficiálních povinností. Jako dílo federální vlády USA je tento obrázek volným dílem a nevztahují se tedy na něj autorská práva! Obrázek nijak přímo nesouvisí s průjezdem americké vojenské konvoje v ČR (je na něm vyobrazen průjezd americké vojenské konvoje po Lincolnově dálnici v USA v roce 2009) a slouží jen jako ilustrace americké vojenské konvoje.

O co se jedná

Nedávno jsme si mohli v médiích přečíst, nebo poslechnout, že USA plánují uspořádat průjezd své vojenské konvoje přes Evropu, aby demonstrovaly svým spojencům v NATO, že se situací na Ukrajině hodlají něco udělat, že plní své alianční závazky a vyjadřují určitou podporu ostatním členským zemím v Severoatlantické alianci. Dále to měla být zkouška přemisťování americké armády na velkou vzdálenost po Evropě bez použití železniční přepravy pro jejich techniku. To je alespoň oficiální verze. Pravda je pravděpodobně trochu jinde a tím se hodlám v tomto článku zabývat. Neboť pravda často bolí a nehodí se do krámu nikomu.

Celá tato událost, stejně jako konflikt na Ukrajině, je nám velkými mainstreamovými komerčními, nebo veřejnoprávními médii prezentována se značnou protiruskou a proamerickou propagandou, byť ne vždy zas tak nápadnou. Je tedy dost pravděpodobné, že naše i zahraniční média jsou ovlivňovány různými mocenskými skupinami (o kterých se v článku dále ještě asi rozepíšu) usilujícími o oblbování lidí a bránící se svobodnému racionálnímu uvažování o této události a snažící se všechny své oponenty házet do jednoho pytle pod nálepkou komunistů, rusofilů, agentů placených Kremlem, bláznů apod. Jedná se tedy o tipickou totalitní taktiku (kterou používali například komunisté) s heslem: Kdo není s námi je proti nám. Na serverch jako Idnes.cz, nebo Lidovky.cz (narozdíl od přesného názorového opaku - serveru Novinky.cz) můžeme najít v podstatě jen nekritické až fanatické proamerické názory a na každého, kdo se trochu odlišuje je hleděno jako na rusofila, nebo blázna.

Na druhé straně tu existuje podobná propaganda, pro změnu protiamerická a proruská, která na první pohled také nemusí být tak nápadná a která se snaží naopak za každou cenu plivat na vše co je americké a prozápadní, včetně tedy Severoatlantické aliance a jejich vojenských cílů. Tato propaganda je vytvářena zejména médii napojenými na Rusko, různými rusofily, různými levicově orientovanými médii a levicově orientovanými lidmi, komunisty, ruskými mocenskými skupinami, nebo oligarchy (kteří ji pravděpodobně štědře financují), blázny a pomatenci typu Jiřího Vyvadila (viz Wikipedie), kterého nedávno velice vtipně vytrollili aktivisté ze skupiny Žít Brno - Jaroslav Cerman a Robin Kvapil, levicovou lůzou (lůza - slovník cizích slov) v diskuzích na serverech jako Novinky.cz apod., která vás velice rychle "umínusuje" za jakékoliv zastání se američanů, pravicových názorů, nebo NATO.

Jiné názory nejsou schvalovány a všudypřítomná propaganda se snaží poukazovat na lidi, kteří mají odlišný názor než jeden z těchto mainstreamových názorů jako na blázny, komunisty, vlastizrádce, levičáky, pomatence, rusofily, američanofily, putinofily, podlézače americké zahraniční politiky, naivní ovce atd. Prostě nemůže existovat žádná "třetí cesta" a buď jsi s námi, nebo jsi proti nám! Málokdy se objeví někdo s racionálním, nebo neutrálním názorem (třetí cestou) a ten je mu většinou vytýkán.

Lidem je potřeba mozky řádně vymýt a běda, jestli se tu najde někdo, kdo se bude snažit nalézt pravdu po svém, udělat si na to svůj vlastní racionální názor a nepodlehnout mediální masáži! To je přece velice nebezpečné a špatné používat svobodně vlastní mozek a mohlo by to ohrozit naše postavení ovcí, se kterými si může každý mocný manipulovat, jak se mu zachce! Proto můžeme pozorovat tuto šaškárnu plnou jednoduchých sloganů, transparentů a vlaječek na Václavském náměstí, nebo na jiných místech v ČR, kde se odehrávají různé demonstrace a pochody.

Jak bude celý průjezd probíhat?

Aktuální dění můžete sledovat v různých médiích. Americká vojenská kolona překročila naše hranice v neděli 29.3.2015 krátce před 10:30. Nějaké základní informace se můžete dočíst například v tomto článku.

Jak to celé vidím já

V současné geopolitické napjaté situaci je celý tento nebezpečný přesun velkým rizikem pro všechny zůčastněné státy a zejména je to nebezpečná provokativní demonstrace síly americké armády, která tímto krokem přileje vodu do mlejna Rusům a proruským přívržencům, kteří budou tvrdit, že Spojené státy provádějí v Evropě nebezpečné zbrojení a vojenskou agresi, proti které oni musí zasáhnout. Je to tedy jen přilévání benzínu do ohně!

Nechápu proto názory lidí, kteří podporují toto šťourání do vosího hnízda a nadšeně podporují nejen průjezd americké vojenské konvoje přes několik Evropských zemí, včetně té naší, ale navíc ještě podporují myšlenky na pořádání velkých vojenských manévrů členů NATO nejlépe blízko ruských hranic. Toho názoru je například europoslanec Jaromír Štětina (viz Wikipedie), což si můžete ověřit například shlédnutím tohoto rozhovoru. Naopak názory jeho kolegy Petra Macha (viz Wikipedie), s jehož názory všeobecně většinou souhlasím, mi přijdou jako rozumné. Sankce nejsou dobrým trestem pro Rusko (vytrestáme se spíš sami), ale myslím, že by se Rusko přeci jen nějak trestat mělo, ale jiným způsobem. 

Podle mého názoru by se vojenská cvičení určitě pořádat měla, zvlášť v této napjaté situaci, protože štěstí přeje připraveným, ale jednotlivé státy by měly tato vojenská cvičení pořádat pokudmožno sami na svém vlastním území, v tichosti a tajnosti bez zbytečného mediálního humbuku a pozornosti Ruska. A pokud by se už měla pořádat společná vojenská cvičení NATO, tak ne na našem území (jindy třeba klidně, ale v této napjaté situaci raději ne), ale na území USA, nebo Kanady, tedy daleko od Ruských hranic. Rusko se dnes také určitě důkladně připravuje na případný celosvětový konflikt, tak by byla hloupost, kdyby se nepřipravovaly armády ostatních Evropských států.

Myslím si, že i když jsme členy NATO, tak není vhodné, aby si zde cizí armády, které jsou členy NATO, s ozbrojenými vojaky projížděli, jak se jim zachce. Jsme suverénní země, která by si měla dobře hlídat, kdo, nebo co do ní vstupuje, nebo vystupuje a to i přesto, že jsme v Schengenském prostoru (viz Wikipedie). Na každý takovýho velký průjezd, nebo velké vojenské cvičení by se mělo uspořádat lidové referendum, ve kterém se bude hlasovat, zda si přejeme, aby se uskutečnil, nebo ne. Hlasovat by se mělo například elektronicky s pomocí internetu, aby to bylo pro stát levné a nestala se z lidových referend jen další státní zakázka, na které se dá nakrást a proplýtvat spousty peněz. V tom případě by to však mělo být dobře zabezpečeno vůči hackerům, nebo jiným útočníkům a ovlivňovatelům. Kdo by nemohl hlasovat z domova, protože třeba nemá doma připojení k internetu, tak by mohl hlasovat třeba na obecním úřadě.

Nevím, zda si to také uvědomujete jako já, ale na suverenitu jednotlivých států je neustále útočeno (a to nejen vlivem přirozené globalizace). Neustále jsou tu snahy mocných vytvořit čím dál větší "impéria", jako je například Evropská unie a přenést na ně co největší pravomoce na úkor jednotlivých členských suverénních států. Tyto snahy byly v historii vždy (bylo římské impérium, britské impérium, nacistické impérium, sovětské impérium atd.), ale v současné době se mi zdá, že vrcholí. Jednou zásadní neviditelnou říší, která se dnes buduje je takzvaný Nový světový řád (a o ten myslím jde v současné době především a kvůli kterému byl podle mého názoru uměle vytvořen konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem):

Tady je velice důležité si uvědomit rozdíl mezi vojenským cvičením a demonstrací síly, nebo provokací. Vojenské cvičení je normální běžná mírová akce, kdy se stát snaží vycvičit své vojáky a připravit je na možný konflikt. Normální vojenské cvičení probíhá na nějakém uzavřeném prostoru, nebo území vyhrazeném pro vojenské účely bez pozornosti médií a jakéhokoliv humbuku. Demonstrace síly se naopak snaží na sebe co nejvíce upozornit. Daná armáda tím chce před všemi ukázat svojí sílu a odstrašit nepřítele. Tedy sděluje něco jako dejte si pozor, jsme moc silní a po zuby ozbrojení a pokud s námi budete válčit, tak na to tvrdě doplatíte a prohrajete.

Já jsem proti zbytečnému zbrojení, rozdmýchávání vojenských konfliktů a demonstrací sil. Jako velké nebezpečí to vidím v současné době a myslím si, že nás tohle nezodpovědné chování může přivést až na pokraj třetí světové války. Musíme si uvědomit, že současný svět je plný jaderných zbraní již několik desítek let a už jednou, během takzvané Karibské krize (viz Wikipedie) už svět stál na pokraji třetí světové války.

Chápu nutnost toho, že musíme být v Severoatlantické alianci a mít své vojenské spojence, protože Česká republika je sama o sobě vojensky velice slabá země, která může být poměrně jednoduše napadena cizí mocností, což se už mnohokrát v minulosti stalo. Těžko se můžeme bránit sami sebe, když se ani nedokážeme ubránit před vlastní municí, která je na našem území skladována. Téměř vždy v historii jsme byly "kolonií" nějakého cizího státu, ať už to bylo Rakousko za dob Rakouska-Uherska, nebo Německo za dob Protektorátu Čechy a Morava, nebo Sovětský svaz za dob Československé socialistické republiky.

Dál už psát dnes nebudu a dopíšu to příště, až budu mít trochu víc času.

Myslím, že by bylo ideální, kdyby ČR fungovala po vzoru Švýcarska

Myslím, že Švýcarsko by bylo pro Českou republiku dobrým vzorem nejen zahraniční politiky. Švýcarsko je už delší dobu neutrální zemí, která sází jen na svou vlastní armádu. Švýcarsko je sice narozdíl od ČR bohatá země, tak si může dovolit větší armádu a nakoupit dražší válečné vybavení, ale i tak je to zranitelná země, proti které kdyby se ostatní státy spikly, tak by zřejmě neměla šanci.

Nevím, jak je to s tím, kdyby chtěla Česká republika vystoupit z NATO, ale myslím, že by to bylo složité. Navíc bychom museli mít sami silnou armádu (o dost silnější, než je teď) a i tak by byl problém, aby jsme se ubránili. Konflikty v budoucnu se budou pravděpodobně odehrávat mezi větším počtem států, ne jen stát se státem. Proto by bylo zřejmě ideální, kdybychom se řídili po vzoru Švýcarska, ale současně přetrvali v NATO, ale s tím, že na něm nebudeme závislí a že se nebudeme podřizovat každému kroku NATO.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a osm