Kdyby byly drogy (zejména alkohol) zdravé, asi bych začal fetovat

Napsal moc-zajimavy-blog.bloger.cz (») 21. 8. 2019 v kategorii Všelijaké nezařazené články, přečteno: 1295×
drugs-2793133-1280.jpg

Obrázek vlevo není chráněn autorskými právy a lze ho volně využít kýmkoliv za komerčním i nekomerčním účelem! Zdroj: https://www.needpix.com

Doufám, že vás bulvární nadpis článku zaujal a teď k tématu. Všichni víme, že drogy jsou velice nebezpečné a zdraví škodlivé. Již na základních školách se žáci seznamují v rámci nejrůznějších protidrogových programů a přednášek se škodlivostí drog a jejich nebezpečím. Každý rozumný člověk se jim tedy zdaleka vyhýbá a odrazuje od nich další osoby ve svém okolí. Lze však vytvořit i zdravé drogy, kterých by se lidé nemuseli obávat? Šlo by například vymyslet zdravý kokain, nebo pervitin s vitamínem C?

Vědci už pokročili ve výzkumu a podařilo se jim vytvořit alkohol po kterém nenásleduje kocovina. Šlo by podobným způsobem vytvořit například i kokain, LSD, nebo pervitin bez nežádoucích účinků, které neškodí zdraví, ale naopak obsahují třeba ještě vitamíny, po kterých bude člověk zdravější? Pokud by to šlo a tyto zdravé drogy by byly cenově dostupné, uvažoval bych o jejich koupi a časem bych je bral možná pravidelně.

Problémem však může být závislost na těchto zdravých drogách. I když by byly tyto drogy zdravé, tak by si na nich mohl člověk vybudovat závislost. Jejich prodejci by na tom sice profitovali a společnost by byla zdravější, ale lidé by si na nich mohli vybudovat takzvanou nelátkovou závislost podobně jako si mohou vybudovat nelátkovou závislost na internetu, na sociálních sítích, na sexu, na jídle, na tělesném cvičení, opalování, nebo podstupování nebezpečí. I v tomto případě tedy nemusí být pravidelné užívání těchto zdravých drog nejlepší nápad. Jednou by však mohl někdo vynalézt zdravé drogy při jejichž užívání na nich nevzniká žádná závislost, tedy ani látková. Takový nápad by však nebyl ideální zase pro výrobce a prodejce těchto zdravých drog, kteří by tak mohli přijít o pravidelné zákazníky. Výrobci a prodejci těchto zdravých drog by však naopak dle mého názoru vytvoření nelátkové závislosti spíše začali podporovat, podobně jako Facebook a jiné sociální sítě defacto podporují nelátkovou závislost díky neuromarketingu, který byl využit při jejich tvorbě.

Chytré drogy

Určitý typ zdravých drog však existuje již dnes. Říká se jim chytré drogy, nebo také nootropika. Podle Wikipedie to jsou "drogy, léčiva, potravní doplňky nebo funkční potraviny zlepšující schopnosti lidského myšlení (funkci a kapacitu mozku)". Tyto chytré drogy využívá mnoho studentů, ale není vhodné je užívat pořád. Sám jsem si také někdy koupil doplňky stravy v lékárně zlepšující paměť, koncentraci atd. Ale ani chytré drogy není dobré brát ve větším množství pravidelně podobně jako jiné doplňky stravy.

Doufám, že trh přijde jednou s něčím zajímavým a zároveň neškodným

Doufám, že trh přijde jednou s takovými zdravými drogami na kterých nevznikají ani nelátkové závislosti, které nebudou plné různých pochybných chemických látek, éček, nebo konzervantů a které budeme moci užívat podobně jako jiné potraviny, nebo jako doplňky stravy. Sám bych se také chtěl na nějaké párty, nebo v hospodě opít zdravým "alkoholickým nápojem", po jehož vypití nebudu mít druhý den kocovinu a ani mi nebude ničit játra a zdraví všeobecně. Pokud si na takovém zdravém "alkoholickém nápoji" nevybuduji ani nelátkovou závislost, tím lépe.

Nemyslím si, že by to bylo úplně nereálné. Kdyby přišel někdo s nějakým zajímavým nápadem na zdravé drogy a vytvořil by se na to nějaký crowdfundingový projekt, tak možná na takový projekt přispěji alespoň malou částkou. Možná pak opravdu uvidíme v lékárnách, nebo v regálech supermarketů zdravý kokain s vitamínem C a podobné věci, které v dnešní době zní jako poněkud ujeté sci-fi.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a osm