Jak naše povedená vláda v čele s StBákem Babišem nehájí národní zájmy

Napsal moc-zajimavy-blog.bloger.cz (») 29. 5. 2018 v kategorii Všelijaké nezařazené články, přečteno: 1108×
2016-bmw-m3-f80-sedan-2017-11-18-01.jpg

Obrázek vlevo není chráněn autorskými právy. Autor se jich vzdal. Autor: EurovisionNim

Protože jsem psal, že se na tomto blogu budu věnovat i tématům o kterých se moc nemluví, nebo neví (ale přesto je považuji za důležité), tak mě napadlo napsat článek o tom, jak naše vláda v demisi v čele s Andrejem Babišem hodlá vyhodit téměř půl miliardy korun z našich daní na zbytečnou investiční pobídku firmě BMW, která neví co s penězi, aby v době, kdy je u nás jedna z nejnižších nezaměstnaností v historii zde vybudovalo BMW svůj polygon.

Vláda sice zatím schválila jen memorandum o spolupráci s BMW a tato investiční pobídka nemusí být schválena (pokud nezíská statut strategické investiční akce), ale i tak je dobré si uvědomit, jak moc naše povedená vláda v čele s StBákem Babišem leze do zadku cizím velkým firmám, zatímco drobné české podnikatele buzeruje na každém kroku a skoro to vypadá, jako by se je snažila likvidovat. Kromě toho by BMW mohlo získat i slevy na dani z příjmů, hmotné podpory vytváření nových pracovních míst a hmotné podpory rekvalifikace nebo školení zaměstnanců.

Proč bychom měli takhle brutálně dotovat cizí bohatou německou firmu, která by stejně tak jako tak ten polygon u nás postavila i bez dotací, protože zde má vhodný pozemek a levnou, šikovnou a kvalifikovanou pracovní sílu? Proč by měli těžce pracující a v porovnání s Němci chudí Češi platit státu vysoké daně aby pak vzápětí vláda peníze vzala a předala je nějaké zazobané německé společnosti, která stejně ty peníze rozdá svým prachatým manažerům, nebo je začne investovat v Německu? Proč místo toho vláda nepomůže třeba začínajícím českým podnikatelům, nebo nedá peníze na modernizace nemocnic, podporu škol, nebo vědy?

Pořád se u nás mluví o tom, že máme zastaralou strukturu ekonomiky založenou zejména na montovnách levných součástek s nízkou přidanou hodnotou a že se ty levné součástky navíc kolikrát montují ve firmách, které patří zahraničním vlastníkům, takže největší část zisku odejde stejně do zahraničí a nám v ČR z toho nezbyde skoro nic. Navíc máme v podstatě závislou ekonomiku na automobilovém průmyslu, která by těžce trpěla, pokud by poklesl zájem o nákupy nových aut a například Mladá Boleslav by mohla v horším případě dopadnout podobně jako Detroit. Pokud se tyto věci nezmění, nemůže u nás ani nijak výrazně růst průměrná mzda, ekonomicky budeme ještě dlouhá léta podprůměrní v rámci EU a asijské země nás rychle předeženou.

Proč jsme pořád takoví nepoučitelní hlupáci, kteří se nechají oblbnout ve volební kampani bývalým StBákem, který tu záměrně likviduje zdravé podnikatelské prostředí a nadržuje velkým firmám, ale zejména sám sobě a svému Agrofertu? Proč hlasitě neprotestujeme proti podobnému vyhazování peněz ze státní kasy a opět se necháme dobrovolně okrást, tentokrát o půl miliardy, aby BMW mohlo u nás levně zaměstnat lidi, které by mohli zaměstnat místní podnikatelé, kteří u nás v ČR budou své zisky reinvestovat? Nebo proč by tito lidé měli pracovat na polygonu BMW, když by mohli podnikat za lepších podmínek než jsou teď sami (i když zřejmě v jiném oboru)? Proč radši vláda tu půlmiliardu korun nerozdá jako pobídku začínajícím místním podnikatelům, kterým nebude házet klacky pod nohy? Je potřeba být citlivý na podobné zprávy a vše si důkladně zapamatovat, abychom pak neudělali stejnou chybu u příštích voleb...

Štítky: pobídka, BMW, Babiš
Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a osm